Gabinet Leczenia Medyczną Marihuaną
Marihuana medyczna powstaje z suszu konopi siewnych (z łac. Cannabis Sativa L.). Wykazuje ona pozytywny wpływ na ludzki organizm, dzięki bogatej zawartości substancji aktywnych tj. kannabinoidów. Należy pamiętać, że preparat marihuany leczniczej dostępny jest tylko i wyłącznie na receptę, którą wydaje lekarz po wizycie kwalifikacyjnej Pacjenta do terapii konopnej.
Proces terapii dobiera się indywidualnie do danego przypadku pacjenta. Terapię rozpoczyna się od najniższych możliwych dawek i stopniowo zwiększa, w celu dobrania najniższej dawki dającej efekt terapeutyczny. Kwalifikacja do leczenia medyczną marihuaną jest przeprowadzana w czasie pierwszej 30-minutowej wizyty kwalifikacyjnej. W czasie tej wizyty pacjent dowie się między innymi - jak technicznie przeprowadza się proces leczenia. Najskuteczniejszym sposobem stosowania medycznej marihuany jest waporyzacja. Metoda ta polega na rozdrobnieniu suszu, który następnie podgrzewa się do właściwej temperatury. W ten sposób powstaje para zawierająca substancje czynne, którą zaciąga się za pomocą specjalnego urządzenia – waporyzatora.
Czym różni się medyczna marihuana od zwykłej?
Marihuana medyczna to susz konopi siewnych, a marihuana rekreacyjna – konopi indyjskich (z łac. Cannabis indica). Rośliny te różni zawartość THC, czyli 9-delta-tetrahydrokannabinolu. Konopie siewne zawierają 0,2–0,3% THC, a konopie indyjskie – 10–30 %.
Przede wszystkim warunkami uprawy. Marihuana medyczna jest uzyskiwana w specjalnie przygotowywanym procesie produkcji. Susz roślin pochodzi z certyfikowanych, profesjonalnych upraw prowadzonych według ustalonych norm, poddanych na każdym etapie kontroli jakości.
Poniżej tylko niektóre choroby i dolegliwości, w których ma zastosowanie leczenie medyczną marihuaną w Specjalistycznym Centrum Medycznym Arkamedic:
- Bóle różnego pochodzenia tj.
- w chorobach neurologicznych,
- zwyrodnieniach stawów i kręgosłupa,
- w migrenie i fibromialgii.
- Choroby jelit jak nieswoiste zapalenie,
- choroba Leśniowskiego Crohna,
- wrzodziejące zapalenie jelita grubego,
Istnieją także przeciwwskazania do stosowania medycznej marihuany.
Należą do nich:
- Uzależnienie od alkoholu i narkotyków.
- Alergia na marihuanę.
- Wiek poniżej 25 roku życia.
- Arytmie serca, niekontrolowane nadciśnienie tętnicze.
- Choroby psychiczne jak schizofrenia, także w rodzinie oraz depresja i mania.
- Ciąża i karmienie piersią.
- Choroby układu oddechowego.
Gabinet Leczenia Medyczną Marihuaną jest prowadzony w Poradni Neurologicznej przez lek.med. spec. Joannę Krzemińską.
lek. med. spec. Joanna Krzemińska
Gabinet Leczenia Medyczną Marihuaną
Godziny przyjęć:
Wt. 14:00-16:00
Pt. od 14:00